Вхід на сайт

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Неділя, 19.05.2024, 06:22
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт Вакулки Валентини Іванівни
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог файлів



Конспект уроку з історії України 5 клас "Писемні джелера в історії.Архіви."
28.02.2019, 12:45

04.10.2016 

Вчитель: Вакулка В.І.

 Урок №5      Клас 5                      Історія України

 Тема:Писемні джелера в історії.Архіви.

Мета: ознайомити учнів з письмовими видами історичних джерел,

 Визначити їх значення для дослідження минулого,

 Навчити учнів з`ясовувати роль писемних джерел у вивченні історії,

 На елементарному рівні здобувати інформацію,що містять історичні джерела,

виховувати шанобливе ставлення до історичних памяток.

Обладнання: таблиці з історії України,слайди,Літопис русьий.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

                                           Структура уроку

  1. Організаційний момент                                                                        (гра «пароль») Учні повинні назвати по одному слову,що відповідалоб змісту попередніх уроків,- своєрідний пароль,який нам дасть можливсть продовжувати вивчення історіїї.Слова неповинні повторюватися.Узагальнююча бесіда

-Отже, назвіть історичні джерела

-Хто відшукує історичні джерела?

-Де зберігаються виявлені пам`ятки?

    II.Етап підготовки учнів до засвоєння нових знань.

    Уявіть,що ви піднімаєтесь в гори і раптом  бачите викарбуваний на скелі напис:»Я цар великий,цар царів,вирушив походом на сусідню країну.Вороже військо я розгромив,20 міст спалив,10 тис.людей взяв в полон.Хто цей напис знищить,нехай покарають його грізні боги.»

               -Яке це джерело?

               -Про що воно розповідає?

               -Чому воно дійшло до наших днів?

   III.Етап засвоєння нових знань.

    Отже,темою нашого уроку є Писемні джерела.Архіви.

                                                 План

   1.Писемні джерела.Літописи.

   2.Архіви.

               -Які  ви знаєте писемні джерела?

               -(Гра «Слово за слово»)

               -Роздивіться ілюстрації на ст.36.

               -Що треба знати історику щоб прочитати історичний текст?

               -Як можна перевірити справжність документа?

               -Розгляньте графіті на ст.37

               -Чому такі написи є важливими?

               -Чи можна графіті вважати писемними джерелами?

Прочитайте текст на ст.37(2 абзаци)мовчки і  2-3 реченнями передайте зміст прочитаного.

Розповідь вчителя про козацькі літописи.(Сформулюйте за моєю розповіддю 2-3 запитання,дайте відповіді на них.)

                                      Фізкультхвилинка

                                         «Пишемо літопис»

1.Вибираємо гусине перо.

2.Правою рукою виводимо першу літеру.

3.Тепер вмокнемо перо в чорнило і поволі продовжуємо писати літопис.

4.Впрані літописці писали і лівою рукою.Спробуємо ми.

5.Тепер поставимо свій підпис,виводячи двома руками.

Письмові джерела,як і речові,також недовговічні.Вони псуються,горять,їх викрадають чи навмисне знищують.Тому важливо зберегти їх.

-Де їх можна зберігати?

Демонстрація слайдів про архіви.

Зверніть увагу на слайди і складіть питання про архіви.

IV.Етап закріплення нових знань

Вправа «Чиста дошка»Tabula rasa.

1.Які бувають істричні і писемні джерела?

2.Чому писемні джерела найцініше для істориків?

3.Для чого потрібні архіви?

4.Які умови повинні бути в архівах?

V.Етап інформації учнів про домашнє завдання.

Опрацювати §5.

Готуємось до практичної робити.

Підготувати сімейні фотографії,провети опитування сім`ї і скласти невеличкий літопис своєї родини (10 речень)

Категорія: Педагогічна діяльність | Додав: valentina08111954
Переглядів: 130 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Copyright sasha-str © 2024